Urządzenie

Inhalator-trenażer Frołowa

BUDOWA URZĄDZENIA:

(1) Kubek obudowy

Kubek obudowy inhalatora-trenażera oddechu Frołowa (Frolov’s) pozwala wykonywać treningi oddechowe z zastosowaniem oporowania wodą (znajdującą się w kubku), a także inhalacje odwarów ziołoleczniczych i lotnych olejków aromatycznych. Dzięki odpowiedniej konstrukcji kubek trzyma się wygodnie i pewnie w ręcę podczas ćwiczenia oddechów lub zabiegów inhalacyjnych.

(2) Pojemnik wewnętrzny

Pojemnik ten stanowi komorę roboczą trenażera i tym samym jest jedną z najważniejszych jego części. Dzięki jego starannie zaprojektowanemu i obliczonemu dnu, a w szczególności przewidzianym w nim otworom (średnice, wysokości schodków w konstrukcji itp.) możliwa jest stopniowa regulacja siły oporowania dla wdechów i wydechów.

Dzięki temu można zadać warunki treningu oddechowego optymalne zarówno dla ludzi zdrowych, jak i ciężko chorych, a także dla dzieci w wieku szkolnym. Teraz jak nigdy dotąd dzięki tej unowocześnionej budowie komory osoby trenujące przy pomocy aparatu mogą wybrać dla siebie swoje własne, indywidualne parametry treningowe.

(3) Naczynko na lotne olejki aromatyczne

Naczynko to jest najnowszą częścią trenażera oddechu. Pozwala znacząco rozszerzyć zakres aplikacyjny trenażera oddechu tj. zastosować go jako inhalator. Konstrukcja naczynka na olejki została opracowana z uwzględnieniem praw aerodynamiki dla przestrzeni zamkniętych i pozwala przeprowadzać zabiegi aromaterapeutyczne oraz inhalacje olejkami lotnymi z najlepszym możliwym efektem.

Do terapii wymagana jest jedynie minimalna ilość olejku, który zostaje zużyty w aparacie bez reszty (tj. w 100%). Oprócz tego dzięki trzem niezależnym celkom (przegródkom) przewidzianym w tym naczynku możliwa staje się nowa metoda aromaterapii tj. rozdzielone odparowywanie kilku olejków lotnych na raz. Metoda ta zapewnia najwyższą skuteczność aromaterapii.

(4) Pokrywka urządzenia

Pokrywka inhalatora-trenażera Frołowa pełni kilka ważnych funkcji. Po pierwsze, jest ona głównym elementem wiążącym urządzenie w całość konstrukcyjną — dzięki precyzji wykonania gwarantuje pewność i dokładność zespolenia wszystkich części. Po drugie, zaprojektowaną funkcją pokrywki jest zapewnienie prawidłowego stosunku gazów w mieszance powietrznej utrzymującej się w aparacie podczas ćwiczeń treningowych.

Otwory, rozmieszczone na obwodzie tej pokrywki zapewniają równomierną cyrkulację powietrza wewnątrz trenażera podczas oddychania przez trenażer, a podczas zabiegów aromaterapeutycznych zapewniają równomierny przepływ powietrza nad naczynkiem z olejkami aromatycznymi, dzięki czemu w inhalacie wdychanym przez użytkownika zapewnione zostaje stałe stężenie leczniczych substancji aromatycznych.

(5) Rura oddechowa

Wielkość oraz kształt rury oddechowej trenażera pozwalają przeprowadzać treningi oddechowe w rozmaitych ułożeniach ciała osoby trenującej (na siedząco, w pozycji półleżącej, w pozycji leżącej). Rura oddechowa współtworzy z resztą elementów konstrukcję aerodynamiczną i zapewnia w jej układzie niezbędną objętość dodatkową potrzebną do prawidłowego wytworzenia mieszanki powietrznej podczas treningów oddechowych.

(6) Ustnik

Ustnik rurki oddechowej urządzenia oddechowego Frolova odznacza się nowoczesną konstrukcją oraz fizjologicznym ukształtowaniem, dzięki czemu można go łatwo i wygodnie złapać / trzymać wargami, a ponadto w dłuższych sesjach treningowych (20–30 minut) nie dochodzi do niekorzystnego napięcia mięśni twarzy.

Wygodnie mogą przez niego oddychać m.in. dzieci wzgl. osoby z osłabioną (w następstwie: udarów, nerwic, zranień) funkcją mięśni twarzy. Własności ergonomiczne ustnika są na najwyższym współczesnym poziomie, dzięki nim treningi z trenażerem mogą jednakowo wygodnie wykonywać dzieci, dorośli, osoby starsze.