Nerwica

Nerwica bardzo często powoduje różne zaburzenia oddychania, które utrudniają diagnozę i leczenie tej choroby.

Pozytywne efekty terapii oddechowej na układ oddechowy są w medycynie znane od dawna i mają naukowe uzasadnienie. Ośrodek oddychania znajduje się w pniu mózgu i jest połączony z innymi częściami mózgu, które są odpowiedzialne za odruchy i ogólne funkcjonowanie ciała. Badanie wykazało, że wdech aktywuje współczulną część wegetatywnego układu nerwowego, podczas gdy wydech uruchamia część przywspółczulną.

Pozytywne efekty terapii oddechowej z wykorzystaniem Urządzenia do treningu oddechowego Frolova u osób ze zdiagnozowaną nerwicą:

1.Ćwiczenia oddechowe obejmujące głębokie oddychanie i robienie przerwy przed wydechem uruchamia współczulny układ nerwowy. Ta część wegetatywnego układu nerwowego zwiększa częstość akcji serca i skurczów, jak i również podwyższa ciśnienie tętnicze, spowalnia perystaltykę, obniża wydzielanie soków żołądkowych i wydzielanie trzustkowe, rozszerza oskrzela i oskrzeliki.
2.Ćwiczenia oddechowe obejmujące powolne wydychanie i następującą po nim przerwę uruchamia przywspółczulny układ nerwowy, który spowalnia skurcze serca, obniża ciśnienie krwi, przyspiesza trawienie i zwęża mięśnie oskrzeli. Spokojne głębokie wydechy z przerwami pomagają w odprężeniu ciała przywracając równowagę układowi nerwowemu.
3.Ośrodek oddychania jest połączony z korą mózgową związaną z ruchem, dlatego też nie tylko ruch może wpływać na oddychanie, ale także oddychanie może być wykorzystane do kontroli napięcia mięśni. Oddziaływanie to stanowi podstawę techniki relaksacji mięśni i relaksacji powolnym oddechem.
4.Ćwiczenia oddechowe wspomagają pracę ośrodka oddechowego oraz ośrodkowego układu nerwowego, zwiększają wydzielanie serotoniny (‹‹hormonu szczęścia››) oraz polepszają właściwości krwi.
5.Ciągły stres ma wpływ na tempo oddechu, co skutkuje hiperwentylacją i hipokapnią (stan obniżonej ilości CO2 we krwi). Prowadzi to do zaburzeń mózgu, podczas gdy właściwe oddychanie uwalnia ciało od stresu i napięcia.

Urządzenie do treningu oddechowego Frolova daje możliwości korzystania z pozytywnych efektów terapii oddechowej w leczeniu różnych zaburzeń neurotycznych. Wraz z poprawą stanu psychoemocjonalnego i fizycznego zmniejsza ono odczucie braku tlenu, ciężkiego oddechu, palpitacji, nadmiernego pocenia się i zaburzenia snu.

Wraz z ogólną poprawą zdrowia łatwiej jest ograniczyć palenie oraz unikać przejadania się, co jest powszechne u wielu osób znajdujących się w stresujących sytuacjach.

Inhalator-trenażer Frolova może być także stosowany do aromatoterapii, która jest z powodzeniem stosowana w leczeniu zaburzeń nerwicowych. Połączenie aromatoterapii z ćwiczeniami oddechowymi zwiększają odporność układu nerwowego na szkodliwe czynniki.